Wielka Witamina C

Oceń:
(0 głosów)
Wielka Witamina C
fot. FreeImages.com / Steff-i-

Witamina C stanowi system ożywczych składników, które razem powodują wiosnę w ludzkim organizmie. A jednak powszechnie przyjęło się uważać ją za lek na przeziębienie, co spowodowało groteskową medycznie sytuację: medycyna ma przed oczami witaminę C, która może leczyć ludzi z raka, ale nie chce jej widzieć. Ten niedowład widzenia spowodował powstanie lawinowej, monstrualnej postaci ścieków, przesączanych przez organizm człowieka, które podawane są jako antybiotyk, a wydalane jako toksyny. Wielka Witamina C rozmieniana jest na drobne farmakologiczne i szeregowana do przeziębienia, natomiast to, co małe pod względem terapeutycznym, traktuje się jako wielkie dla człowieka. Przeoczając witaminę C medycyna skazana jest na wieczną tułaczkę: nigdy nie trafi do domu zdrowia. Dokonuje w zamian farmakologicznego zamętu, który da jej żywotność, ale widmową, bo opartą zaledwie na obietnicy, że kiedyś spełni ludzki sen o zdrowiu.

Nieporozumienie związane z witaminą C wiąże się z naszym brakiem zdolności do rozróżnienia naturalnego od sztucznego. Tym samym syntetyk witaminy C, jakim jest kwas askorbinowy, a który znamy w tabletkach, traktujemy jako początek i koniec witaminy C. Prawdą jest jednak, że kwas askorbinowy nie jest witaminą C, stanowi zaledwie jej centrum, po którego peryferiach znajdują się równie ważne flawonoidy wspomagające ożywcze działanie zespołu elementów, znanych jako Witamina C. Co niezwykle ważne, to, że te peryferia występują jedynie w naturalnej postaci w owocu i nie da się go wysyntetyzować do postaci farmakologicznej. To, co podaje nam farmaceutyczna ręka jest więc czymś dalekim od tego, co podaje nam gałąź drzewa czy krzewu.

Ale na tym nie koniec. Owoce i warzywa, które spożywamy, również stanowią tylko artefakt byłych owoców i warzyw. Pochodzą one z ziemi, a ta wyjałowiona, nie może już nas żywić w ożywczy sposób. Tym samym przypominamy trochę marynarzy z XVII wieku, którzy przez tygodnie spędzone na morzu, masowo zapadali na chorobę szkorbutu, czyli gnilicy, słusznie kojarzącej się z gniciem. Dopiero niedawno odkryto, że powodem szkorbutu, jest brak witaminy C w organizmie, a na to skazani byli ludzie, którzy przez długie miesiące znajdowali się z dala od lądu, a przez to od świeżych owoców i warzyw. My, niczym marynarze na pełnym morzu, także znajdujemy się z dala od ziemi. I choć fizycznie tak nie jest, to przecież nie sposób zaprzeczyć, że ziemia z „prawdziwymi” owocami i warzywami jest nam podobnie odległa. Nie oznacza to jednak, że niedostępna.

Udowodniono przez dziesięciolecia, że naturalna witamina C przyjmowana w mega dawkach, leczy w sposób doskonały najcięższe nawet choroby. Poczynając od przeziębienia, a kończąc na najbardziej skomplikowanych postaciach raka. Witamina C przyjmowana w mega dawkach leczy wirusy w medycynie uznawane za nieuleczalne. Jej spożywanie pozwala na zwalczanie HIV oraz AIDS. Witaminą C leczono chorobę polio ze stu procentową skutecznością. Jej przyjmowanie pozwala wyleczyć mononukleozę i miażdżycę. Przykładów można by mnożyć, chodzi jednak o stwierdzenie, że Witamina C jest lekiem na wszystko albo prawie wszystko. I choć może to stanowić traumę dla naszego sposobu myślenia, zawsze wymagającego skomplikowanych odpowiedzi i wyzwań, to jednak przyczyna tego stanu rzeczy wydaje się zrozumiała: wszelka choroba jest patologią związaną z komunikacją międzykomórkową. Tam gdzie powstaje awaria w tej komunikacji, tam uwalniają się wolne rodniki, które uszkadzają komórki, a przez to stają się przyczyną choroby. Można więc powiedzieć, że choroba jest zawsze jedna, my tylko stoimy przed jej lustrem i wybieramy jej formę, w jakiej będzie nam do twarzy.

Witaminę C w postaci naturalnej można przyjmować profilaktycznie lub jako środek terapeutyczny. Uwaga! Jeżeli chcemy przyjmować ją na poważne choroby, należy wcześniej skonsultować się z lekarzem, który ustali potrzebne dla nas dawki witaminy C oraz sposób jej podawania. Choć stanowi ona niezaprzeczalne źródło zdrowia i jak Mojżesz wyprowadza ludzi z Egiptu najczarniejszych chorób, to nie należy jej przyjmowania traktować w sposób lekkomyślny.

Autor: Joanna

Komentarze (0)

Inne artykuły

Produkty, które psują zęby

Jak to powiedział Charlie Chaplin "Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym". W końcu uśmiech wydłuża życie! Jest pocieszeniem dla każdego człowieka i każdy może obdarować nim kogoś innego, gdyż uśmiechanie się przecież nic nie kosztuje....

Czytaj dalej

Lecznicze właściwości cynamonu

Cynamon jest jedną z najstarszych przypraw świata, znaną już od czasów starożytnych, kiedy to uważano proszek uzyskiwany z drzewa wiecznie zielonego za cenniejszy od złota. Paradoksem jest w związku z tym fakt, że nauka dopiero...

Czytaj dalej

Czy mleko jest zdrowe?

Mleko mimo swojej wielkiej wartości w życiu każdego człowieka nie zawsze jest postrzegane jako korzystny dla organizmu produkt. Z jednej strony zawarty w nim wapń jest budulcem naszych kości, a z drugiej co czwarty Polak...

Czytaj dalej
Więcej artykułów