Domowe sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn

Oceń:
(0 głosów)
Domowe sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn
fot. BenDad / sxc.hu

W ciągu roku gromadzimy w naszym ciele ok. 8 kg toksyn. Oznacza to, że na 50 kg masy organizmu, mniej więcej jedna piąta z niego to ohydne rzeczy, odpady będące pozostałościami po tym, co jemy, wdychamy lub pijemy. Doliczyć należy do tego toksyny, które wytwarza sam organizm. Jesteśmy więc jak ci przyjaciele, którzy z jednej strony kochają – bo w istocie ciało nasze domem naszym – z drugiej zaś okazują się największymi trucicielami tego ciała. Żeby pozbyć się owej dwuznaczności w stosunku do tego, co daje nam oddychać, warto ciało z nagromadzonych w nim toksyn oczyścić.

Higiena ciała nie polega na tym, żeby stosować, jak najwięcej dezodorantów i środków upiększających, ale na tym by odciążyć je z ohydności, które to ciało deformują, kaleczą i trują. Ładnie wyglądający i zdrowy człowiek, to ten, którego współczynnik toksyn w organizmie nie przekracza dawki, jaką ten sam wytwarza. Oczyszczenie ciała z tych obcych ciał pozwoli na odzyskanie naturalnej niewinności i zmysłowości.

Nadmierne obciążenie organizmu toksynami może powodować wypadanie włosów, zaburzenia w przemianie materii, chroniczne zmęczenie, bóle głowy oraz zły stan skóry. Warto zatem poznać różne domowe metody oczyszczania organizmu z toksyn.

DIETA
Należy zrezygnować z tłustych i naszprycowanych chemią potraw oraz odstawić alkohol. To pozwoli wątrobie na odpoczynek i po krótkim czasie zaowocuje lepszym samopoczuciem. Warto wówczas przejść się na targ i skorzystać z dobrodziejstw natury. Owoce i warzywa wystawione na straganach są naturalnymi sprzymierzeńcami naszego organizmu. W skład posiłków wchodzą wówczas surowe oraz gotowane warzywa, które warto popić dużą ilością soków ze świeżych owoców i warzyw. 7 dnia tej diety wprowadza się już produkty zbożowe, ryby, chude mięso lub fermentowane napoje mleczne tj. kefiry, jogurty. Napojem, który wspomaga oczyszczenie organizmu jest sok z wyciśniętej cytryny dodany do przegotowanej ciepłej wody i wypity na czczo. Sok ten pozwala oczyścić organizm z zakwasów wywołanych przez spożywanie mięsa, słodyczy oraz produktów zbożowych. Oczywiście należy pamiętać o piciu dużej ilości płynów, których na dzień powinno być minimum 2 litry.

ZIOŁA OCZYSZCZAJĄCE
Zioła działają przede wszystkim moczopędnie, żółciopędnie oraz przeczyszczająco. Najbardziej jednak bogate w polifenol są liście zielonej herbaty, które pozwalają na oczyszczenie organizmu z toksycznych wolnych rodników tlenowych. Polifenol zmniejsza aktywność cytochromu P450 i przyspiesza wymianę toksycznych substancji na formy rozpuszczalne w wodzie i tłuszczach, co ułatwia szybsze ich wyeliminowanie z organizmu. Warto jednak także sięgać po zioła, które są mieszanką liści brzozy, skrzypu, korzenia, dziurawca, krwawnika, mięty, tataraku lub karczocha.

SAUNA
Tak, jak wysiłek fizyczny, który powoduje wydzielanie potu wraz z którym organizm sam oczyszcza się ze szkodliwych substancji, tak wizyta w saunie jest kwintesencją tego procesu. W wysokich temperaturach sauny toksyny wyparowują i giną powodując, że organizm skutecznie pozbywa się szkodliwych związków.

Detoksykację organizmu można przeprowadzać 4 razy w roku, jednak warto przed tym skonsultować się z lekarzem. Prawidłowo przeprowadzony proces odtruwania organizmu ma fundamentalne znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu naszego ciała. A jak to powiadają specjaliści: „organizm jest zdrowy, gdy prędkość wydalania toksyn równa się prędkości ich wchłaniania (powstawania)”. Najważniejsze, że nasze ciało odciążone z niepotrzebnych kotwic, które przydają mu ciężkości, odwdzięczy się nam lekkością, zdrowiem i soczyście naturalnym wyglądem.

Autor: Joanna

Komentarze (0)

Inne artykuły

Naturalne środki przeciwbólowe

W dzisiejszych czasach ciężko sobie wyobrazić, że kiedyś nie było środków „na wszystko”. Podczas dolegliwości bólowych ludzie korzystali wyłącznie z dóbr, które mieli pod ręką. Przez lata badali lecznicze właściwości różnych produktów, co przyczyniło się...

Czytaj dalej

Migrena - jakiego jedzenia unikać, a jakie jeść?

Nasilony, pulsujący ból głowy, zaburzenia widzenia i koncentracji, światłowstręt, wrażliwość na dźwięki i zapachy, nudności, wymioty. Przypadłość, na którą nie pomoże nawet sen. To wszystko, to bardzo skrócony obraz wystąpienia migreny. Najgorsze w tym wszystkim...

Czytaj dalej

Kwas chlebowy – o napoju i upojeniu

Kwas chlebowy jest napojem naturalnym, powstającym poprzez fermentację chleba z dodatkiem cukru lub owoców. Jego gorzki smak zawiera w sobie wspomnienie dobrego piwa, ale także historię Słowian, którzy pili i ważyli go już w X...

Czytaj dalej
Więcej artykułów