Sposoby na płaski brzuch

Oceń:
(1 głos)
Sposoby na płaski brzuch
fot. zirak / freeimages.com

Przechadzając się parkiem, spacerując po obrzeżach miast, czy po prostu zażywając czystego powietrza poza metropolią można zauważyć jedno szczególnie nasilające się zjawisko – ludzie uprawiają sport. Biegają, jeżdżą na rowerach czy rolkach. Nie trzeba mieć nagrody Nobla, aby uświadomić sobie, że w temacie dobrego wizerunku i smukłej sylwetki coś na przestrzeni lat się zmieniło. Oczywiście na lepsze. Dzisiaj modnie jest wyglądać dobrze i czarować swoją elegancją oraz prawidłowo zbudowanym ciałem. Wygląd zewnętrzny to jednak nie wszystko. Trzeba zadbać również o nasze wnętrze, a same ćwiczenia nie zapewnią nam stu procentowego efektu. Chcąc osiągnąć płaski brzuch musimy oprócz ćwiczeń wplatać dodatkowe elementy, jak odpowiednia dieta czy rezygnacja z niektórych produktów spożywczych.

Oto kilka porad, które pomogą przede wszystkim wzmocnić i naoliwić naszą maszynę trawienną, a dodatkowo wzbogacić ją o pożądany efekt – płaski i zdrowy brzuch.

Część gastronomiczna

Pierwszym krokiem, który niejako można potraktować jako fundament naszego procesu jest hasło: powoli. Tyczy się to głównie jedzenia, gdyż spożywanie w pośpiechu bez dokładnego przeżuwania jest przyczyną niechcianych wzdęć, ale również samego trybu życia – każdego dnia musimy wygospodarować chwilę dla siebie, którą wykorzystamy w każdej minucie na relaks – to podstawa dla ciągłego uśmiechu. Trzeba również zrewidować ilość dziennych posiłków. Ważnym jest, aby jeść częściej (5-6 razy dziennie) ale mniej, co skutecznie odciąży nasz żołądek i dodatkowo doda nam energii, która w tym momencie została by spożytkowana na strawienie kolejnej wielkiej porcji. Śniadanie powinno być bogate w owoce i jogurty. Rezygnacja z białego pieczywa jest tutaj kluczowa, a nasza kromka chleba pełnoziarnistego musi być ulepszona o warzywa, gdyż warzywa posiadają mnóstwo cennego błonnika, który pomaga w procesach trawiennych poprzez przesuwanie pokarmu w jelitach. Ważnym czynnikiem jest też zamiana słodyczy na ich naturalne odpowiedniki – owoce, a to za sprawą fruktozy, która dużo szybciej jest spalana przez nasz organizm. Owoce są także dobrze dopakowane cennymi witaminami i przede wszystkim są mniej kaloryczne, a w naszym przypadku jest to podstawa do budowania zdrowego organizmu. Musimy przejść na „Ty” z wodą, zwłaszcza mineralną. Jest zbawienna w procesie wypłukiwania toksyn z organizmu, a dodatkowo przyśpiesza procesy trawienne. Jak ciepły napój to tylko herbatka. Zdecydowanie zielona, gdyż jest najlepiej przyswajalna przez nas i pomaga w spalaniu. Dobrym nawykiem jest również przygotowywanie własnych ciepłych ziółek czy to z rumianku, czy z kopru włoskiego – każdy z nich skutecznie nas wspomaga w walce trawiennej.

Część aktywna

Musimy zdać sobie sprawę, że ćwiczenia nie muszą wymagać od nas spędzania na siłowni kilku godzin dziennie, a parę prostych czynności może zrobić zdecydowanie każdy. Warto też sobie uzmysłowić, że możemy ćwiczyć w sposób, który będzie sprawiał nam przyjemność. Spacery, jazda na rowerze, pływanie – niby nic, a systematyczna praca w każdej z tych dziedzin może sprawić cuda. Warto też do naszego codziennego harmonogramu dorzucić po parę krótkich ćwiczeń, które wykonywane 2 razy dziennie po 5-10 minut na dobre wpłyną na nasze spalanie i rzeźbę.

Przyswojeni tych paru rad na pewno wyjdzie na zdrowie, a wplecenie ich w nasze codzienne życie na pewno przyczyni się do zdrowszego układu trawiennego. Metody żywieniowe wraz z lekkimi ćwiczeniami i spędzaniem aktywnie czasu spowodują, że nasz płaski brzuch stanie się autentycznym faktem.

Autor: Dante

Komentarze (0)

Inne artykuły

Szafran - przyprawa na wagę złota

W momencie, w którym stoi nasza cywilizacja, trudno sobie wyobrazić, że istnieją przyprawy, których wartość przekracza rząd nawet kilku dolarów za gram. Cena oczywiście wiąże się nie tylko z powszechnymi cenami importu, paliwa, etc. ale...

Czytaj dalej
Więcej artykułów