Sposoby na płaski brzuch

Oceń:
(0 głosów)
Sposoby na płaski brzuch
fot. zirak / freeimages.com

Przechadzając się parkiem, spacerując po obrzeżach miast, czy po prostu zażywając czystego powietrza poza metropolią można zauważyć jedno szczególnie nasilające się zjawisko – ludzie uprawiają sport. Biegają, jeżdżą na rowerach czy rolkach. Nie trzeba mieć nagrody Nobla, aby uświadomić sobie, że w temacie dobrego wizerunku i smukłej sylwetki coś na przestrzeni lat się zmieniło. Oczywiście na lepsze. Dzisiaj modnie jest wyglądać dobrze i czarować swoją elegancją oraz prawidłowo zbudowanym ciałem. Wygląd zewnętrzny to jednak nie wszystko. Trzeba zadbać również o nasze wnętrze, a same ćwiczenia nie zapewnią nam stu procentowego efektu. Chcąc osiągnąć płaski brzuch musimy oprócz ćwiczeń wplatać dodatkowe elementy, jak odpowiednia dieta czy rezygnacja z niektórych produktów spożywczych.

Oto kilka porad, które pomogą przede wszystkim wzmocnić i naoliwić naszą maszynę trawienną, a dodatkowo wzbogacić ją o pożądany efekt – płaski i zdrowy brzuch.

Część gastronomiczna

Pierwszym krokiem, który niejako można potraktować jako fundament naszego procesu jest hasło: powoli. Tyczy się to głównie jedzenia, gdyż spożywanie w pośpiechu bez dokładnego przeżuwania jest przyczyną niechcianych wzdęć, ale również samego trybu życia – każdego dnia musimy wygospodarować chwilę dla siebie, którą wykorzystamy w każdej minucie na relaks – to podstawa dla ciągłego uśmiechu. Trzeba również zrewidować ilość dziennych posiłków. Ważnym jest, aby jeść częściej (5-6 razy dziennie) ale mniej, co skutecznie odciąży nasz żołądek i dodatkowo doda nam energii, która w tym momencie została by spożytkowana na strawienie kolejnej wielkiej porcji. Śniadanie powinno być bogate w owoce i jogurty. Rezygnacja z białego pieczywa jest tutaj kluczowa, a nasza kromka chleba pełnoziarnistego musi być ulepszona o warzywa, gdyż warzywa posiadają mnóstwo cennego błonnika, który pomaga w procesach trawiennych poprzez przesuwanie pokarmu w jelitach. Ważnym czynnikiem jest też zamiana słodyczy na ich naturalne odpowiedniki – owoce, a to za sprawą fruktozy, która dużo szybciej jest spalana przez nasz organizm. Owoce są także dobrze dopakowane cennymi witaminami i przede wszystkim są mniej kaloryczne, a w naszym przypadku jest to podstawa do budowania zdrowego organizmu. Musimy przejść na „Ty” z wodą, zwłaszcza mineralną. Jest zbawienna w procesie wypłukiwania toksyn z organizmu, a dodatkowo przyśpiesza procesy trawienne. Jak ciepły napój to tylko herbatka. Zdecydowanie zielona, gdyż jest najlepiej przyswajalna przez nas i pomaga w spalaniu. Dobrym nawykiem jest również przygotowywanie własnych ciepłych ziółek czy to z rumianku, czy z kopru włoskiego – każdy z nich skutecznie nas wspomaga w walce trawiennej.

Część aktywna

Musimy zdać sobie sprawę, że ćwiczenia nie muszą wymagać od nas spędzania na siłowni kilku godzin dziennie, a parę prostych czynności może zrobić zdecydowanie każdy. Warto też sobie uzmysłowić, że możemy ćwiczyć w sposób, który będzie sprawiał nam przyjemność. Spacery, jazda na rowerze, pływanie – niby nic, a systematyczna praca w każdej z tych dziedzin może sprawić cuda. Warto też do naszego codziennego harmonogramu dorzucić po parę krótkich ćwiczeń, które wykonywane 2 razy dziennie po 5-10 minut na dobre wpłyną na nasze spalanie i rzeźbę.

Przyswojeni tych paru rad na pewno wyjdzie na zdrowie, a wplecenie ich w nasze codzienne życie na pewno przyczyni się do zdrowszego układu trawiennego. Metody żywieniowe wraz z lekkimi ćwiczeniami i spędzaniem aktywnie czasu spowodują, że nasz płaski brzuch stanie się autentycznym faktem.

Autor: Dante

0 komenatrzy

Przeczytaj także:

Nasiona chia - właściwości, jak jeść i dla kogo?

Nasiona szałwii hiszpańskiej zaliczane są do najzdrowszych produktów na świecie. Prekursorami uprawy tej rośliny byli Aztecy, który zajmowali się nasionkami już w czasach prekolumbijskich. Rzekomo jedna łyżeczka tych cennych nasion pozwalała Indianom cieszyć się energią...

Czytaj dalej

Czy płatki owsiane są energetyczne?

Czy płatki owsiane mogą dodać człowiekowi końskiej energii, która pozwoli mu przenieść górę, a potem ryknąć z jej szczytu „och, jak pięknie jest żyć!”? Nie od dzisiaj wiadomo, że tak małe płatki, które swoją prostotą...

Czytaj dalej

Rady dla osób prowadzących siedzący tryb życia

Obecnie coraz więcej ludzi aktywnych zawodowo wykonuje pracę umysłową. Taka forma pracy występuje zazwyczaj w postaci siedzącej. I tak oto człowiek przez kilka długich godzin dziennie skazuje swoje ciało na brak ruchu. Taka bierność bardzo...

Czytaj dalej