Domowe sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn

Oceń:
(0 głosów)
Domowe sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn
fot. BenDad / sxc.hu

W ciągu roku gromadzimy w naszym ciele ok. 8 kg toksyn. Oznacza to, że na 50 kg masy organizmu, mniej więcej jedna piąta z niego to ohydne rzeczy, odpady będące pozostałościami po tym, co jemy, wdychamy lub pijemy. Doliczyć należy do tego toksyny, które wytwarza sam organizm. Jesteśmy więc jak ci przyjaciele, którzy z jednej strony kochają – bo w istocie ciało nasze domem naszym – z drugiej zaś okazują się największymi trucicielami tego ciała. Żeby pozbyć się owej dwuznaczności w stosunku do tego, co daje nam oddychać, warto ciało z nagromadzonych w nim toksyn oczyścić.

Higiena ciała nie polega na tym, żeby stosować, jak najwięcej dezodorantów i środków upiększających, ale na tym by odciążyć je z ohydności, które to ciało deformują, kaleczą i trują. Ładnie wyglądający i zdrowy człowiek, to ten, którego współczynnik toksyn w organizmie nie przekracza dawki, jaką ten sam wytwarza. Oczyszczenie ciała z tych obcych ciał pozwoli na odzyskanie naturalnej niewinności i zmysłowości.

Nadmierne obciążenie organizmu toksynami może powodować wypadanie włosów, zaburzenia w przemianie materii, chroniczne zmęczenie, bóle głowy oraz zły stan skóry. Warto zatem poznać różne domowe metody oczyszczania organizmu z toksyn.

DIETA
Należy zrezygnować z tłustych i naszprycowanych chemią potraw oraz odstawić alkohol. To pozwoli wątrobie na odpoczynek i po krótkim czasie zaowocuje lepszym samopoczuciem. Warto wówczas przejść się na targ i skorzystać z dobrodziejstw natury. Owoce i warzywa wystawione na straganach są naturalnymi sprzymierzeńcami naszego organizmu. W skład posiłków wchodzą wówczas surowe oraz gotowane warzywa, które warto popić dużą ilością soków ze świeżych owoców i warzyw. 7 dnia tej diety wprowadza się już produkty zbożowe, ryby, chude mięso lub fermentowane napoje mleczne tj. kefiry, jogurty. Napojem, który wspomaga oczyszczenie organizmu jest sok z wyciśniętej cytryny dodany do przegotowanej ciepłej wody i wypity na czczo. Sok ten pozwala oczyścić organizm z zakwasów wywołanych przez spożywanie mięsa, słodyczy oraz produktów zbożowych. Oczywiście należy pamiętać o piciu dużej ilości płynów, których na dzień powinno być minimum 2 litry.

ZIOŁA OCZYSZCZAJĄCE
Zioła działają przede wszystkim moczopędnie, żółciopędnie oraz przeczyszczająco. Najbardziej jednak bogate w polifenol są liście zielonej herbaty, które pozwalają na oczyszczenie organizmu z toksycznych wolnych rodników tlenowych. Polifenol zmniejsza aktywność cytochromu P450 i przyspiesza wymianę toksycznych substancji na formy rozpuszczalne w wodzie i tłuszczach, co ułatwia szybsze ich wyeliminowanie z organizmu. Warto jednak także sięgać po zioła, które są mieszanką liści brzozy, skrzypu, korzenia, dziurawca, krwawnika, mięty, tataraku lub karczocha.

SAUNA
Tak, jak wysiłek fizyczny, który powoduje wydzielanie potu wraz z którym organizm sam oczyszcza się ze szkodliwych substancji, tak wizyta w saunie jest kwintesencją tego procesu. W wysokich temperaturach sauny toksyny wyparowują i giną powodując, że organizm skutecznie pozbywa się szkodliwych związków.

Detoksykację organizmu można przeprowadzać 4 razy w roku, jednak warto przed tym skonsultować się z lekarzem. Prawidłowo przeprowadzony proces odtruwania organizmu ma fundamentalne znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu naszego ciała. A jak to powiadają specjaliści: „organizm jest zdrowy, gdy prędkość wydalania toksyn równa się prędkości ich wchłaniania (powstawania)”. Najważniejsze, że nasze ciało odciążone z niepotrzebnych kotwic, które przydają mu ciężkości, odwdzięczy się nam lekkością, zdrowiem i soczyście naturalnym wyglądem.

Autor: Joanna

0 komenatrzy

Przeczytaj także:

Nalewki - domowe medykamenty

Apteki, a nawet sklepy oferują nam dziesiątki produktów na wszelkie dolegliwości. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, który nie raz jest sporym obciążeniem dla portfela, warto przyjrzeć się metodom stosowanym od wieków. Sami możemy przygotować...

Czytaj dalej

Herbaty z ziół: jakie wybrać na jakie dolegliwości?

Ziołolecznictwo jest metodą leczenia dużo starszą niż znana nam dzisiaj medycyna alopatyczna. Choć poddawana jest kpiącym zabiegom stosowanym przez „wyznawców” medycyny opartej na zachodnim paradygmacie poznania naukowego, to jednak nie wolno pozwolić, aby miało ziołolecznictwo...

Czytaj dalej

Rady dla osób prowadzących siedzący tryb życia

Obecnie coraz więcej ludzi aktywnych zawodowo wykonuje pracę umysłową. Taka forma pracy występuje zazwyczaj w postaci siedzącej. I tak oto człowiek przez kilka długich godzin dziennie skazuje swoje ciało na brak ruchu. Taka bierność bardzo...

Czytaj dalej

Co z tym zdrowiem?

Czym jest zdrowie i skąd się bierze? Wydaje się, że odpowiedź na to pytanie jest oczywista: to dobrze działająca mechanika ciała, która pozwala nam na wykonywanie szeregu czynności. Takie podejście rodzi z kolei oczywistą konkluzję:...

Czytaj dalej